Obserwuj w Google News

Tam Polacy wylecą na jesienny city break. Lista najpopularniejszych kierunków

3 min. czytania
11.09.2023 12:44
Zareaguj Reakcja

Eksperci platformy eSky.pl przeanalizowali kilka milionów wyszukiwań i przedstawili listę najpopularniejszych kierunków na jesienny city break wśród mieszkańców naszego kraju. Nie pierwszym miejscu rankingu ponownie znalazł się... Rzym. Na podium zestawienia są też Londyn oraz Barcelona. 

Tam Polacy wylecą na jesienny city break. Lista najpopularniejszych kierunków
fot. Shutterstock

Jesień to doskonały czas na podróże. Po sezonie noclegi i usługi w wielu miastach są znacznie tańsze niż w okresie wakacyjnym, a ponadto - nawet przy najpopularniejszych atrakcjach - jest o wiele mniej turystów. Również pogoda jest bardzo przyjemna, przede wszystkim na zachodzie Europy.

Gdzie Polacy wybiorą się na city break tej jesieni? Eksperci platformy do rezerwacji podróży eSky.pl przeanalizowali kilka milionów wyszukiwań na okres wrzesień - listopad br. i przedstawiają listę miast, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego kraju. 

Redakcja poleca

Tam Polacy wylecą na jesienny city break. Lista najpopularniejszych kierunków

Faworytem wśród Polaków na krótki zagraniczny wypad od lat jest Rzym. Ten rok nie jest wyjątkiem - w rankingu najpopularniejszych kierunków citybreakowych stolica Włoch odpowiada za niemal 23 proc. zapytań na eSky.pl. Na drugim miejscu natomiast z ponad 20-proc. zainteresowaniem uplasował się Londyn. Tegoroczne podium zamyka Barcelona, gdzie oferty lotów sprawdzało więcej niż 15 proc. użytkowników platformy.

Tuż za głównym miastem Katalonii uplasował się Paryż z wynikiem 12 proc. W rankingu najchętniej wybieranych jesiennych kierunków stolica Francji wyprzedziła Mediolan o mniej niż 0,5 p.p., zostawiając włoskie miasto na piątym miejscu w zestawieniu.

- Pomimo stałej obecności tych europejskich miast na podróżniczej liście milionów osób, każde z nich oferuje niepowtarzalne doświadczenia. W Rzymie przeżywamy spotkania ze starożytnością i zaznajemy włoskiego stylu życia, podczas gdy w Londynie możemy zanurzyć się w atmosferze nowoczesnego miasta z bogatą królewską historią. Z kolei Barcelona uwodzi architekturą oraz łagodną pogodą, a w Paryżu i Mediolanie możemy zasmakować pysznej lokalnej kuchni i obcować ze światowej klasy sztuką - wymienia Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Szóste miejsce w rankingu jesiennych hitów podróżniczych przypada w tym roku Wenecji. Osoby sprawdzające loty do włoskiego miasta na wodzie stanowiły bowiem 4,5 proc. w całości wyszukiwań. Zainteresowaniem mniejszym jedynie o 1 p.p. cieszy się Amsterdam, który znajduje się na siódmej pozycji zestawienia. Listę najpopularniejszych kierunków na city break zamykają Bruksela, Wiedeń i Sztokholm - udział każdego miasta to 3 proc.

Na jak długi city break wylecą Polacy?

Okazuje się, że nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii chcemy spędzić średnio 5,8 dni, z kolei w Rzymie oraz Londynie - 5,2. W Wenecji i Mediolanie planujemy zostać 4,9 dni, a na zwiedzanie Amsterdamu i Brukseli poświęcimy niemal 4,8 dni. Do Paryża Polacy polecą na 4,6 dni, a do Sztokholmu - na 4,4. Najmniej czasu poświęcimy na city break w Wiedniu, bo do stolicy Austrii wybierzemy się na 3,9 dni.

- Co ciekawe, na city breaki już nie patrzymy tylko poprzez pryzmat okazyjnych cen lotów. Oczywiście nadal jest to czynnik, który - według ostatnich badań GfK Polonia - ponad połowa badanych z Polski bierze pod uwagę przy samodzielnej organizacji krótszych wyjazdów za granicę. Jednak istotne są dla nas również: atrakcyjny kierunek podróży (42 proc. odpowiedzi), możliwość dopasowania dat do indywidualnych potrzeb (43 proc.) oraz standard miejsca noclegowego (33 proc.) - wyjaśnia Deniz Rymkiewicz.

Jak dodaje rzecznik prasowy eSky.pl, "widzimy, że wszystkie te potrzeby podróżnicy coraz chętniej zaspokajają, wybierając się na city breaki w formie pakietów z lotem i hotelem w cenie. W ten sposób gwarantują sobie elastyczność w wyborze lotów i terminów podróży, mają do wyboru ogromną liczbę znanych i zupełnie nowych kierunków, a także mają pewność, że rezerwują nocleg, który jest zgodny z ich budżetem i oczekiwaniami".

Najpiękniejsze miejca na świecie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock
Nie przegap

RadioZET.pl/PAP(Grupa eSky)