Obserwuj w Google News

To najtańsze kierunki na wakacje w 2023 roku. Opublikowano ranking

2 min. czytania
21.04.2023 08:53
Zareaguj Reakcja

Portal Traveller’s Elixir przygotował ranking najtańszych miejsc na wakacje w tym roku. Okazuje się, że najmniej zapłacimy za urlop w stolicy Indii - Delhi. W zestawieniu znalazły się też takie kierunki jak Kair (Egipt) czy Tbilisi (Gruzja). A jak przedstawia się lista najdroższych krajów na urlop w 2023 roku?

To najtańsze kierunki na wakacje w 2023 roku. Opublikowano ranking
fot. Shutterstock

Na początku kwietnia br. informowaliśmy, że amerykański magazyn "Time" wybrał najpiękniejsze miejsca na Ziemi. W zestawieniu obejmującym 50 pozycji znalazły się zarówno odległe zakątki świata, jak i europejskie perełki. Wyróżniono m.in. takie miasta jak Tampa (Floryda), Neapol (Włochy), St. Moritz (Szwajcaria), Budapeszt (Węgry) czy Wiedeń (Austria).

Równie ciekawy ranking podróżniczy przygotował ostatnio portal Traveller’s Elixir. Serwis przeanalizował 60 lokalizacji na całym świecie pod kątem średnich cen hoteli, wyżywienia, kosztów transportu oraz największych atrakcji turystycznych. Na tej podstawie stworzył zestawienie najtańszych i najdroższych kierunków na wakacje w 2023 roku.

Redakcja poleca

To najtańsze kierunki na wakacje w 2023 roku

Niepodważalnym liderem rankingu została stolica Indii - Delhi. Według portalu pięciodniowy pobyt w tym zlokalizowanym w północnej części kraju mieście kosztować nas będzie zaledwie 164,5 euro, czyli około 755 zł. Nieco więcej zapłacimy w stolicy Kambodży Phnom Penh. W tym wypadku trzeba przygotować się na wydatek rzędu 203 euro (ok. 933 zł).

Na trzeciej pozycji w zestawieniu najtańszych miejsc na wakacje w 2023 roku uplasowało się natomiast Katmandu. Za pięciodniowy pobyt w stolicy Nepalu trzeba zapłacić ok. 207 euro, czyli trochę ponad 950 zł. Z kolei tuż za podium znalazło się Tbilisi w Gruzji, a dalej Medellin w Kolumbii i Ho Chi Minh City w Wietnamie.

Zobacz także:  Wybrano najgorsze i najlepsze atrakcje turystyczne świata 2023 roku. Powstał nietypowy ranking

Poniżej przedstawiamy cały ranking najtańszych kierunków na tegoroczny urlop:

 1. Delhi, Indie.
 2. Phnom Penh, Kambodża.
 3. Katmandu, Nepal.
 4. Tbilisi, Gruzja.
 5. Medellin, Kolumbia.
 6. Ho Chi Minh, Wietnam.
 7. Chiang Mai, Tajlandia.
 8.  Kair, Egipt.
 9. Luang Prabang, Laos.
 10.  Bangkok, Tajlandia.

Najdroższe miejsca na urlop 2023

A jak przedstawia się zestawienie najdroższych kierunków na wakacje w 2023 r.? Okazuje się, że najwięcej będzie nas kosztował pobyt w Monako. Za pięć dni urlopu w tym europejskim kraju zapłacimy mniej więcej 2060 euro, czyli ok. 9470 zł. Nic zresztą dziwnego, skoro - według amerykańskiej telewizji CNN - 70 procent mieszkańców Monako to milionerzy.

Drugie miejsce w rankingu należy z kolei do wyspy Saint-Barthelemy, znajdującej się w Małych Antylach. W tym wypadku musimy przygotować się na wydatek rzędu 1977 euro za pięć dni (ok. 9088 zł). Na trzeciej pozycji natomiast uplasował się położony w Alpach Szwajcarskich Gstaas. Za krótkie wakacje w tym malowniczym miejscu zapłacimy 1870 euro (ok. 8596 zł).

Oto pełny ranking najdroższych miejsc na wakacje w 2023 r.:

 1. Monako.
 2. Saint-Barthelemy.
 3. Gstaad, Szwajcaria.
 4. Rejkiawik, Islandia.
 5. Bora Bora.
 6. Honolulu, Hawaje.
 7. San Francisco, USA.
 8. Nowy Jork, USA.
 9. Wielki Kajman.
 10. Wenecja, Włochy.

Zobacz także:  Wybrano najpiękniejsze plaże na świecie. W czołówce trzy miejsca z Europy

RadioZET.pl/PAP(Andrzej Pawluszek)/timeout.com