Obserwuj w Google News

W Chorwacji otwarto "podniebną" ścieżkę rowerową. To atrakcja tylko dla odważnych

2 min. czytania
01.09.2023 14:51
Zareaguj Reakcja

Niedawno otwarta atrakcja w Chorwacji jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią rowerowe wycieczki i przy tym nie mają lęku wysokości. Sky Bike w Dubrowniku, czyli „ścieżka rowerowa” biegnąca nad miastem, zagwarantuje niesamowite widoki i wrażenia.

Chorwacja. "Podniebna" ścieżka rowerowa
fot. Instagram (@adventurouskate)

Dubrownik, położony w południowej Dalmacji, to niezwykły punkt na turystycznej mapie Chorwacji. „Perła Adriatyku” – tak mówi się o tym miejscu. Niesamowite wrażenie robi urokliwe Stare Miasto wpisane na listę UNESCO. W obrębie średniowiecznych murów obronnych kryją się liczne zabytki i ciekawa architektura.

W ostatnim czasie w Dubrowniku powstała niesamowita atrakcja. To „podniebna” ścieżka, dzięki której można spojrzeć na chorwackie miasto z innej perspektywy.

Redakcja poleca

Sky Bike Dubrovnik. Otwarto „podniebną” ścieżkę rowerową

Sky Bike Dubrovnik to nic innego jak „rowerowa kolejka linowa” zawieszona nad centrum Dubrownika i Morzem Adriatyckim. Ta podniebna ścieżka ma 150 metrów długości i rozpoczyna się na wzgórzu Srd (412 m n.p.m) w odległości około 300 metrów od centrum.

Atrakcja, która u niektórych może wywoływać przerażenie, jest całkowicie bezpieczna. Turyści, siedząc na Sky Bike, są przymocowani specjalnymi uprzężami do liny zawieszonej wyżej. Dzięki temu nie ma obawy, że można spaść z jadącego na dużej wysokości roweru.

Miłośnicy pięknych krajobrazów i adrenaliny będą zachwyceni. Podczas rowerowej wycieczki można podziwiać Stare Miasto Dubrownika, błękit Morza Adriatyckiego oraz cieszyć się widokiem na pobliską wyspę Lokrum. W sieci zaczęły się już pojawiać zdjęcia i nagrania ukazujące niedawno otwartą atrakcję.

Według pierwszych recenzji na TripAdvisor „rowerowa kolejka linowa” jest w rzeczywistości zdecydowanie mniej straszna, niż się wydaje. Każdy turysta sam wybiera też prędkość, z jaką się porusza, dzięki czemu może w spokoju cieszyć się widokami na chorwackie perełki.

Przejazd całej trasy zajmuje około 25 minut. Ile to kosztuje? Jak czytamy na stronie Outdoor Dubrovnik, za skorzystanie ze Sky Bike trzeba zapłacić 30 euro. Atrakcja jest dostępna dla osób, które ukończyły piętnaście lat, mają co najmniej 1,60 m wzrostu i ważą mniej niż 115 kilogramów.

Nie przegap