To największa choinka na świecie. Trafiła do Księgi rekordów Guinnessa
Ma 650 metrów wysokości, tworzy ją około 3000 wielobarwnych światełek i jest widoczna z odległości 50 kilometrów – największa choinka na świecie po raz kolejny rozbłyśnie na wzgórzu na Monte Ingino we Włoszech. Widok jest naprawdę niezwykły.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Na rynkach mniejszych i większych miast rozbłysnęły już choinki i rozpoczynają się jarmarki bożonarodzeniowe. W wielu domach też zaczynają pojawiać się pięknie ozdobione świąteczne drzewka.
Niektóre choinki – a właściwie miejsca, w których stoją – doczekały się statusu niemal kultowego. Tak jest na przykład z przepiękną iluminacją w miejscowości Gubbio we Włoszech.
Włochy. Największa choinka na świecie z 3000 światełek
Największa choinka na świecie nie jest tak naprawdę prawdziwym drzewkiem, a iluminacją świetlną w jego kształcie. Lampki są instalowane na zboczach góry Monte Ingino w mieście Gubbio (region Umbria we Włoszech).
W tym roku światełka rozbłysną, jak zawsze, 7 grudnia (o godz. 18.30). Wydarzenie jest na tyle podniosłe, że w ostatnich latach brał w nim udział nawet papież. Choinkę będzie można podziwiać aż do 6 stycznia.
Największa choinka na świecie ma aż 750 metrów wysokości i 450 metrów szerokości u podstawy. Tworzy ją około 3000 różnokolorowych świateł. Na samym szczycie wzgórza (w miejscu, gdzie znajduje się Bazylika Św. Ubalda, patrona Gubbio) widoczna jest gwiazda o powierzchni 1000 m² utworzona z około 200 świateł. Tę wielobarwną iluminację można zobaczyć nawet z odległości 50 kilometrów.
Tradycja zapalania światełek na zboczach włoskiego wzgórza narodziła się w 1981 r. Mieszkańcy chcieli obchodzić Boże Narodzenie w inny, wyjątkowy sposób i wydali na pomysł stworzenia magicznego drzewka z kolorowych lampek.
10 lat później, w 1991 roku ta świąteczna iluminacja trafiła do Księgi rekordów Guinnessa jako największa choinka na świecie.
Zwykle zapaleniu gigantycznego drzewka towarzyszy impreza bożonarodzeniowa w Gubbio z tradycyjnymi jarmarkami bożonarodzeniowymi.
Źródło: italybyevents.com, National Geographic