Obserwuj w Google News

Wskazano najlepsze atrakcje turystyczne na świecie. Nowy ranking TripAvisora

2 min. czytania
28.06.2023 15:17
Zareaguj Reakcja

To zestawienie może być pomocne przy planowaniu kolejnej podróży. TripAdvisor opublikował ranking najlepszych atrakcji turystycznych w 2023 roku. Lista powstała na podstawie opinii podróżników z różnych zakątków świata. Niektóre pozycje w zestawieniu mogą być zaskoczeniem. 

Wybrano najlepsze atrakcje turystyczne świata
fot. Dawid Chalimoniuk/Reporter/East News

TripAdvisor to popularny serwis turystyczny, który co roku ogłasza zwycięzców w różnych kategoriach konkursu "Travellers' Choice". Tytuły zostają przyznawane na podstawie opinii skupionych wokół tej platformy członków społeczności podróżujących internautów.

Na początku marca publikowaliśmy zestawienie najpiękniejszych plaż na świecie. Na liście znalazło się kilka europejskich perełek, w tym m.in. plaża Reynisfjara na Islandii, Praia da Falesia w Portugalii oraz Spiaggia dei Conigli we Włoszech. Teraz TripAdvisor podzielił się nowym rankingiem, w którym wskazano najlepsze atrakcje turystyczne na świecie. Na listę zwrócił uwagę portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Redakcja poleca

Wybrano najlepsze atrakcje turystyczne na świecie

Zestawienie najlepszych atrakcji na świecie powstało na podstawie opinii użytkowników, którzy korzystali z platformy od maja 2022 roku do kwietnia 2023 roku. Lista może służyć jako podpowiedź w wyborze miejsc wartych odwiedzenia w najbliższym czasie. Które atrakcje zdobyły najwięcej pozytywnych opinii?

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Sagrada Familia w Barcelonie. To najbardziej rozpoznawalne i wciąż nieukończone dzieło Antonio Gaudiego. Budowę secesyjnej Świątyni Pokutnej Świętej Rodziny rozpoczęto w 1882 roku, a zakończenie jej budowy planowane jest dopiero na 2026 rok. Niedokończony stan budowli nie przeszkadza jednak turystom w podziwianiu i docenianiu jej piękna i bogactwa. Sagrada Familia ze swoimi charakterystycznymi, strzelistymi wieżami widoczna z niemal każdej części miasta. Najlepiej podziwiać ją z parku Güell.

Drugie miejsce trafiło do rzymskiego Koloseum. To nie tylko wizytówka stolicy Włoch, ale też jedna z najsłynniejszych budowli świata. Nic dziwnego - wznoszący się na wysokość 50 metrów dawny amfiteatr Flawiuszów robi ogromne wrażenie. Miejsce to uznawane jest za jeden z siedmiu nowych cudów świata. 

Podium zamyka Dom Anne Frank. To muzeum w Amsterdamie poświęcone Anne Frank, autorce "Dziennika Anne Frank", która wraz z rodziną i czwórką znajomych ukrywała się w pokojach na tyłach budynku przed nazistami podczas II wojny światowej. Muzeum wystawia pamiątki związane z życiem Anne Frank i jej kryjówką.

Pierwszą dziesiątkę zestawienia zajmują w większości europejskie atrakcje. Tu trzeba wymienić m.in. słynną wieżę Eiffla w Paryżu oraz Fontannę di Trevi w Rzymie. 

Zobacz także:  To najlepsze miasto do życia w 2023 roku. Znajduje się niedaleko Polski

Ranking najlepszych atrakcji turystycznych wg TripAdvisora

  1. Sagrada Familia, Barcelona
  2. Koloseum, Rzym
  3. Dom Anny Frank, Amsterdam
  4. Fontanna Dubajska, Dubaj, 
  5. Empire State Building, Nowy Jork
  6. Muzeum Orsay, Paryż
  7. Wieża Eiffla, Paryż
  8. Fontanna di Trevi, Rzym
  9. Central Park, Nowy Jork
  10. Plaza de Espana, Sewilla

Tripadvisor stworzył jednocześnie listę doświadczeń, które warto zebrać w 2023 roku. W pierwszej trójce znalazły się całodniowa wycieczka po wyspie Oahu na Hawajach, kurs gotowania kuchni tajskiej w Chiang Mai w Tajlandii oraz wycieczka po Ubud na indonezyjskiej wyspie Bali.

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka/TripAdvisor

Najpiękniejsze miejca na świecie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock