,

Wybrano najbardziej gościnne miasta świata. Wyniki rankingu mogą zaskoczyć

01.02.2023 13:41

Serwis turystyczny Booking.com po raz kolejny opublikował listę najbardziej gościnnych miast świata. W pierwszej dziesiątce znalazło się pięć miejsc z Europy. Dla turystów może to być gotowa lista podróżnicza na ten rok. 

Polignano a Mare, Włochy
fot. Shutterstock

Booking.com, jedna z największych platform rezerwacyjnych na świecie, ujawniła, które miasta są najbardziej przyjazne turystom. Pod uwagę wzięto 240 mln recenzji klientów z całego świata. Na ich podstawie analitycy wyróżnili 10 miast, które w opinii użytkowników wyróżniają się nie tylko "urodą", ale również serdecznością i gościnnością wobec przyjezdnych. 

Zobacz także: To najbardziej rozczarowujące miasta na świecie. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

Polignano a Mare najbardziej gościnnym miastem

Pierwsze miejsce w rankingu Booking.com zajęło Polignano a Mare. To nadmorskie miasteczko położone jest na południu Włoch, w regionie Apulia. Stare miasto wnosi się na zboczu wapiennych klifów, pod którymi kryją się niezwykłe groty. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych widoków w tym miejscu jest plaża Lama Monachile ukryta między jasnymi klifami. W szczycie sezonu przyciąga sporą liczbę urlopowiczów.

Polignano a Mare, Włochy
fot. Shutterstock

Drugą pozycję zajęło miasto Hualian położone na wschodnim wybrzeżu Tajwanu, u podnóża Gór Tajwańskich. Największą atrakcją turystyczną tego miejsca jest Park Narodowy Taroko. Turyści mają szansę odkrywać niesamowitą przyrodę, świątynie i wodospady. Miasto ma również do zaoferowania swobodną atmosferę oraz ciekawą kuchnię, której można skosztować na tętniących życiem nocnych targach.

Trzecie miejsce trafiło do San Sebastian w Hiszpanii. To miasteczko położone w północno-wschodniej części kraju, nad Zatoką Biskajską, tuż przy granicy z Francją. Dzięki malowniczemu wybrzeżu stało się popularną miejscowością wypoczynkową. San Sebastián nazywane jest często „perłą północy”. Turyści chętnie wypoczywają na tutejszych, złocistych plażach. 

Z miast europejskich w pierwszej dziesiątce znalazły się też Drezno (Niemcy), Kłajpeda (Litwa) oraz York (Wielka Brytania). W tegorocznym zestawieniu zabrakło niestety Polski. 

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie

10 najbardziej gościnnych miast świata wg Booking.com

  1. Polignano a Mare, Włochy
  2. Hualian, Tajwan
  3. San Sebastian, Hiszpania
  4. Drezno, Niemcy
  5. Kłajpeda, Litwa
  6. York, Wielka Brytania
  7. Ushuaia, Argentyna
  8. Porto de Galinhas, Brazylia
  9. Miasto Meksyk, Meksyk
  10. Gold Coast, Australia

Źródło: Booking.com

Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile